Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

IX FORUM KOBIET AKTYWNYCH W BYCHAWIE"Kameralnie i intymnie czyli o relacjach kobiet" pod tym hasłem odbyło się kolejne IX Forum Kobiet Aktywnych. Impreza odbyła się 1 lipca w urokliwych ruinach zamku w Bychawie. Kobiety nie zawiodły i z terenu całej Lubelszczyzny przybyły na to wyjątkowe wydarzenie. Na tym "święcie" aktywnych kobiet nie zabrakło przedstawicielek Gminy Wierzbica.
Naszą Gminę reprezentowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Pniówna, Chylina, Syczyna oraz Panie z Busówna i Wierzbicy. Wszystkich przybyłych na forum powitała Iwona Przewor- prezes Stowarzyszenia Równych Szans "BONA FIDES".
Po części oficjalnej odbyły się liczne panele dyskusyjne i warsztaty przeplatane występami artystycznymi. Uczestnicy forum mieli do wyboru trzy odrębne sceny, na których poruszano przeróżne tematy dotyczące kobiet w rożnych odsłonach i rolach: partnerki/ żony, matki, babci, przyjaciółki, gospodyni czy bizneswomen.
Nie zabrakło tematów trudnych, takich jak: przemoc wobec kobiet czy intymnych, na których wraz z seksuologiem podjęto dyskusję o cielesności kobiet. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty manualne: tworzenia tradycyjnych zabawek, motania lalek wenduczek, mydlarskie, wicia wianków. Warsztaty taneczne także zgromadziły liczne grono Pań i przyniosły wiele radości jej uczestniczkom.
W trakcie wydarzenia swoją obecność wyraźnie zaznaczyła Fundacja DKMS, która prowadziła akcję rejestracji potencjalnych dawców i dawczyń szpiku. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash