Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

XVIII MIĘDZYNARODOWY REGIONALNY PLENER MALARSKO - RZEŹBIARSKI
XVI Jarmark Pawłowski "Ginące Zawody", który odbył się w pierwszą niedzielę sierpnia jest prawdziwym świętem twórców ludowych i rękodzielników. Podtrzymuje on tradycje ginących już zawodów: kowalstwa, garncarstwa, bednarstwa, wikliniarstwa i tkactwa. Skupia się na kultywowaniu regionalnego dziedzictwa kulturowego m.in. poprzez organizację takich konkursów jak: garncarski, na najlepszą potrawę lokalną oraz na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonywania dawnego zawodu.
Wśród wystawców przybyłych na jarmark nie zabrakło przedstawicieli z Gminy Wierzbica, którą reprezentowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Olchowca, Chylina i Pniówna oraz twórcy ludowi. Gospodynie z Pniówna i Chylina prezentowały wyroby rękodzielnicze, w tym koszyczki wykonane szydełkiem, kwiaty ze słomy, tradycyjne zabawki oraz stroiki.
KGW z Olchowca zaprezentowało kuchnię regionalną: własnoręcznie pieczony chleb, smalczyk ze skwarkami, pierogi z różnego rodzaju farszami oraz pyszne ciasta.
Z twórców ludowych z Gminy Wierzbica, swoje prace w Pawłowie zaprezentowali Państwo Dobrowolscy: obrazy, rzeźby oraz szydełkowe obrusy, serwety i serwetki.
Jarmark co roku przyciąga do Pawłowa zarówno liczne grono wystawców jak i kupujących.
Wśród rękodzielników nie zabrakło bednarzy, garncarzy, wikliniarzy, malarzy, rzeźbiarzy, twórców tradycyjnych zabawek i przedstawicieli wielu innych zawodów. Uczestnicy jarmarku mogli zakupić oryginalne i niepowtarzalne wyroby z wikliny, drewna, ceramiki i gliny. Mnoga ilość frywolitków, wyrobów szydełkarskich, biżuteryjnych i ozdób wykonanych przeróżnymi technikami cieszyła oczy zwiedzających. Spróbować było można także kuchni regionalnej, nie tylko z regionu Lubelszczyzny ale też tatarskiej i kurpiowskiej.
Występy artystyczne o charakterze folkowym oraz liczne konkursy dla wystawców i zwiedzających jarmark umilały czas uczestnikom imprezy. Dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci zagrody edukacyjnej, gdzie odbywały się zajęcia z garncarstwa i malarstwa oraz parku zabaw z mini kolejką, trampoliną, dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami.
Zaprezentowano także kulturę romską poprzez inscenizację taboru cygańskiego z wróżbami i kuchnią romską. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash