Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

KONFERENCJA BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM22 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wierzbica odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie, Komendę Miejską Policji w Chełmie oraz samorząd Gminy Wierzbica.
Przybyłych na konferencje przywitał Wójt Gminy Wierzbica Andrzej Chrząstowski.
Wyczerpujące informacje w kwestii zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom na drogach, zagadnienia związane z bezpieczeństwem przedstawili Dyrektor WORD Sławomir Niepogoda oraz Jacek Kwietniewski.
Następnie o zdarzeniach na drogowych na terenie powiatu chełmskiego oraz gminy Wierzbica i działaniach związanych z bezpieczeństwem oraz o projekcie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej na stronie www.policja.pl opowiedział asp. sztab. Mirosław Mrozowski z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Chełmie.
Podczas konferencji Sławomir Niepogoda przekazał na ręce Dyrektora Zespołu Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy - Mieczysławy Sołtys zestaw miasteczka ruchu drogowego, dzięki któremu uczniowie placówki będą mogli poznawać zasady BRD już od najmłodszych lat.
Ponadto Wójt Gminy wspólnie z WODR przygotowali dla uczestników spotkania upominki w postaci kamizelek odblaskowych oraz innych gadżetów, dzięki którym mieszkańcy Gminy Wierzbica staną się bardziej widoczni czym przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach podczas wieczornych spacerów. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash