Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

FESTIWAL PIOSENKI PRZYRODNICZEJ "TOBIE ZIEMO ŚPIEWAĆ CHCĘ ..."Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działające w Zespole Szkół w Wierzbicy im. K. Górskiego zaprosiło mieszkańców gminy Wierzbica na Festiwal Piosenki Przyrodniczej _Tobie Ziemio śpiewać chcę..._. Impreza odbyła się 25 kwietnia w Amfiteatrze w Wierzbicy. Współorganizatorami przeglądu piosenki przyrodniczej byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy oraz Rada Rodziców. Celem imprezy było zainteresowanie dzieci aktywnym udziałem w ochronie przyrody, uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody, rozwijanie postaw i zachowań proekologicznych oraz rozwijanie zdolności muzycznych. Była to także okazja do uświetnienia obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.
Na festiwalu zaprezentowało się 14 grup śpiewaczych z Gminnego Przedszkola w Wierzbicy, Zespołu Szkół w Wierzbicy, Szkoły Filialnej w Wólce Tarnowskiej oraz ze Szkoły Podstawowej w Święcicy. Występowały dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I- III. Uroczystość rozpoczęto od zasadzenia drzewa w Integracyjnym Centrum przez gospodarza Gminy Wójta Andrzeja Chrząstowskiego i vice-dyrektor Zespołu Szkół w Wierzbicy Grażynę Kraska, którym asystowały dzieci z koła Ligi Ochrony Przyrody. Podczas części festiwalowej imprezy widzowie oprócz zabawy przy piosenkach sławiących przyrodę mogli częstować się kanapkami przygotowanymi przez Radę Rodziców lub zakupić słodkie smakołyki i magnesy na lodówki przygotowane przez członków koła LOP. Dochód ze sprzedaży słodkości i gadżetów został przeznaczony na działalność szkolnego Ligi Ochrony Przyrody. Wielki finał festiwalu to rozdanie nagród dla występujących na przeglądzie grup oraz wspólne śpiewanie piosenki przewodniej przez wszystkich uczestników imprezy. Przegląd uświetnił mini recital Zuzanny Winiarskiej. Uczennica I kl. gimnazjum z Zespołu Szkół w Wierzbicy zaprezentowała się w grze na flecie poprzecznym.
Wielkie podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli organizację festiwalu. To dzięki nim przygotowano wspaniały poczęstunek dla dzieci uczestniczących w festiwalu oraz zostały zakupione nagrody. Imprezę wsparli: Wójt Gminy Wierzbica Andrzej Chrząstowski, Przewodniczący Rady Gminy Wierzbica Krzysztof Wojewódzki, Dyrektor Zespołu Szkół w Wierzbicy Mieczysława Sołtys, Pan Krzysztof Łojewski- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Włodawa, Pani Barbara Rubik- Basia Sklep Spożywczy, Pan Henryk Kamiński- Piekarnia Wierzbica oraz Pani Magdalena Zuzańska- Sklep Groszek.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy była opiekun koła LOP Małgorzata Torbiczuk. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash