Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

DOŻYNKI GMINNEW dniu 2 września 2018 r na obiektach rekreacyjno-sportowych w Wierzbicy-Osiedle odbyły się po raz kolejny gminne uroczystości dożynkowe.
Dożynki to wielkie święto polskiej wsi, to znak braterstwa całej wspólnoty rolniczej, której praca budzi powszechny szacunek i uznanie. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Gminne święto plonów jest wyrazem podziękowania rolnikom za ich trud, którego symbolem jest dożynkowy wieniec i bochen chleba. Symbole dostatku, obfitości i sytości.
Tradycyjnie już we wrześniu w formie festynowo sakralnej podziękowaliśmy rolnikom - mieszkańcom gminy za trud włożony w zbiór plonów, którymi obrodziła ziemia. Uroczystości były skierowane do wszystkich mieszkańców gminy, a także zaproszonych gości. Impreza miała charakter rodzinny, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Po uroczystej mszy świętej w intencji rolników Wójt Gminy Andrzej Chrząstowski, Proboszcz Krzysztof Proskura, a także starostowie dożynek - Kinga Wołoszun oraz Jarosław Boraczuk podtrzymując dawne obrzędy podzielili się z uczestnikami dożynek chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów.
Dalszą część uroczystości uświetniły liczne występy artystyczne, konkursy, można było również skorzystać z ofert przygotowanych przez twórców ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich, którzy zaprezentowali dorobek twórczy regionu. Smakosze swojskiego jadła degustowali tradycyjną zupę grochówkę oraz prawdziwy wiejski chleb.
Rozstrzygnięty został również konkurs na tradycyjny wieniec dożynkowy, a także konkurs na chleb wypieczony metodą tradycyjną. W każdym z nich laureaci otrzymali upominki.
Natomiast dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy zorganizowano blok rozrywkowy ze sceną JUNO.
Mieszkańcy biesiadowali do późnych godzin nocnych przy rytmach zespołów Mezar, Dobryje Grajki, Hi-Fi.

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash