Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

FESTIWAL PIOSENKI PRZYRODNICZEJ W WIERZBICYSzesnaście grup dziecięcych zaprezentowało się na Festiwalu Piosenki Przyrodniczej "Tobie Ziemio zaśpiewać chcę". Przegląd odbył się po raz czternasty, dnia 25 kwietnia na scenie wierzbickiego amfiteatru. Impreza zgromadziła ponad 300 osób. Głównym organizatorem imprezy było Koło Ligii Ochrony Przyrody działające przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy, zaś jej współorganizatorami Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. Celem festiwalu jest zainteresowanie dzieci aktywnym udziałem w ochronie przyrody, uwrażliwienie na jej piękno, rozwijanie postaw i zachowań proekologicznych, rozwijanie zdolności muzycznych oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych i umiejętności obcowania z kulturą. Impreza uświetniła obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który w tym roku przypadał na 22 kwietnia.
Na tegorocznym przeglądzie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z Gminnego Przedszkola w Wierzbicy, Szkoły Podstawowej w Wierzbicy, Szkoły Filialnej w Wólce Tarnowskiej oraz ze Szkoły Podstawowej w Święcicy. Uroczystość rozpoczęto zasadzeniem rajskiej jabłoni w Integracyjnym Centrum Rekreacyjno- Sportowym przez gospodarza Gminy Wierzbica Andrzeja Chrząstowskiego oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbicy Grażynę Kraska. Podczas festiwalu wystąpiło 230 dzieci. Każda grupa śpiewała piosenkę o tematyce przyrodniczej. Zgromadzeni widzowie mogli nie tylko obejrzeć występy dzieci, ale także zakupić słodkie wypieki lub zaopatrzyć się w ręcznie wykonane oryginalne magnesy na lodówkę. Dla dzieci biorących udział w przeglądzie został przygotowany poczęstunek w postaci kanapek i ciastek. Na zakończenie festiwalu wszyscy wykonawcy wspólnie odśpiewali piosenkę przewodnią festiwalu oraz otrzymali cenne nagrody rzeczowe i słodycze.
Serdeczne podziękowania należą się osobom, które wsparły organizację festiwalu. Imprezę wsparli: Wójt Gminy Wierzbica i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzbicy, Krzysztof Łojewski- Zakład Produkcyjno- Usługowy Włodawa, "Moja Apteka", Jakub Blicharski- Rodzinna s.c. Apteka Blicharski i Synowie, Barbara Rubik- Sklep Spożywczy "Basia", Henryk Krzysztof Kamiński- Piekarnia Wierzbica, Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Magdalena Zuzańska, Krzysztof Wojewódzki- "Roltex" Siedliszcze Sp. z o.o., Bożena Buch- Spółdzielnia Socjalna MIRANNA, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbicy Mieczysława Sołtys oraz osoby prywatne.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest opiekun koła LOP nauczycielka Małgorzata Torbiczuk. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash