Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

DEBATA SPOŁECZNA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWO NA TERENIE GMINY WIERZBICA24 maja 2018 r. o godzinie 11.00 w Urzędzie Gminy Wierzbica odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwo na terenie gminy Wierzbica. Organizatorem była Komenda Miejska Policji w Chełmie oraz Urząd Gminy Wierzbica.
Przybyłych na konferencje przywitał Wójt Gminy Wierzbica Andrzej Chrząstowski oraz Komendant Miejski Policji w Chełmie Paweł Łuka
Informacje w kwestii zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom na drogach, zagadnienia związane z bezpieczeństwem, zdarzeniach na drogowych na terenie powiatu chełmskiego oraz gminy Wierzbica oraz o projekcie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej na stronie www.policja.pl opowiedzieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji KMP w Chełmie.
Komenda Miejska Policji w Chełmie już po raz kolejny organizuje debatę społeczną. Celem debaty jest koordynacja działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Są one realizowane od 2013 roku. Podczas takich spotkań diagnozowane są potrzeby i oczekiwania społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa.
Ponadto Wójt Gminy przygotował dla uczestników debaty upominki w postaci kamizelek odblaskowych, dzięki którym mieszkańcy Gminy Wierzbica staną się bardziej widoczni czym przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach podczas wieczornych spacerów.
Mieszkańcy mieli również możliwość obejrzenia część pojazdów służbowych jakimi dysponuje Komenda Miejska w Chełmie, które wykorzystywane są do działań w zakresie bezpieczeństwa na naszych drogach. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash