Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

WAKACJE W BIBLIOTECE 2018Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy zaprosiła dzieci i młodzież z Gminy Wierzbica na "Wakacje w Bibliotece". Spotkania odbyły się w terminie 3, 6- 10 sierpnia. W programie zajęć były przedstawienie teatralne, zajęcia plastyczne, gry i zabawy integracyjne, zabawa tematyczna "Piracka wyprawa- poszukiwanie skarbu" oraz wyjazd do Parku Wodnego w Chełmie.
Wakacje w bibliotece rozpoczęto zaproszeniem młodszych dzieci na przedstawienie teatralne pt. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębenek, które odbyło się 3 sierpnia w Wiejskim Domu Kultury w Busównie. Na spotkanie z sympatyczną Dorotką przybyło ok 80 dzieci.
Od 6 sierpnia pracownicy biblioteki zaprosili chętne dzieci i młodzież na zajęcia do głównej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy mieszczącej się w Wierzbicy- Osiedle. Motywem przewodnim prowadzonych spotkań były morza i oceany.
Uczestnicy zajęć poznali faunę i florę mórz i oceanów, wiedzę czerpiąc z literatury popularnonaukowej zgromadzonej w bibliotece, wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik, bawili się w kalambury, a 8 sierpnia zaproszono ich na poszukiwanie skarbu. Miejsce zabawy tematycznej: Wiejski Dom Kultury w Wierzbicy. Tego dnia dzieci i młodzież uczestniczące w zabawie zamienili się w prawdziwych piratów. Po odczytaniu listu od tajemniczego Kapitana Borówki mieli szereg zagadek do rozwiązania oraz zadań do wykonania. Cel zabawy: odnalezienie ukrytego skarbu. W wykonaniu zadania pomógł hart ducha młodych "piratów", ich odwaga, spryt, umiejętność logicznego myślenia oraz współpracy z innymi. Finał zabawy nie mógł być inny- skarb został odnaleziony. Na zakończenie wakacji w bibliotece, 10 sierpnia odbył się wyjazd do Parku Wodnego w Chełmie, gdzie prawie 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży pod czujnym okiem opiekunów korzystała z atrakcji oferowanych przez chełmski Aquapark. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash