Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

NOC BIBLIOTEK"Znajdźmy wspólny język"- pod tym hasłem odbyła się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2019, w której wzięło udział 1761 bibliotek. Wśród nich nie zabrakło Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy. Ognisko, czytanie bajek, zajęcia kulinarne, oglądanie filmu, gry i zabawy oraz mini dyskoteka to atrakcje jakie czekały na uczestników akcji.
W spotkaniu uczestniczyło ok 100 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli. W organizacji spotkania działania bibliotekarzy wsparli członkowie Klubu Senior +, wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem wraz z wychowawcami Panią Dominiką Pyzik Simakowską i Pania Agnieszką Ślepaczuk oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbicy. Akcja odbyła się 5 października w Wiejskim Domu Kultury w Wierzbicy. Od godziny 17.00 wspólnie czytano bajki, bawiono się i gotowano. Liczne grono przybyłych powitała Dyrektor Biblioteki Anna Socha. Spotkanie rozpoczęto od odczytania wiersza pt. "Wierszowiązałki" autorstwa Joanny Mueller, który inaugurował tegoroczną Noc Bibliotek.
Tego wieczoru zostały także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez bibliotekę pn. "Pamiętamy! Wrzesień 1939 r. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej". Na konkurs złożono 26 prac w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii wiekowej 7- 9 lat:
1. Bartosz Dąbrowski
2. ex aequo Maja Balcerek, Julia Balcerek
3. Wojciech Jemioła

W kategorii wiekowej 10- 12 lat:
1. Dominika Wolińska
2. Kamil Polakowski
3. Amelia Staniak

W kategorii wiekowej 13-16 lat:
1. Aleksandra Wronka
2. Anna Błażejewicz
3. Natalia Psuja

Ogłoszenie wyników konkursu połączone było z wystawą prac konkursowych. Następnym punktem programu było ognisko i pieczenie kiełbasek, po którym wspólna zabawa była kontynuowana w domu kultury. Wyścigi w workach, z woreczkami na głowie, slalomy i inne sportowe atrakcje to zabawy zaproponowane przez wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem. Każdy udział w zabawach i konkursach nagradzany był słodką niespodzianką. Czytanie bajek prowadzone przez dziewczęta także znalazło duże grono słuchaczy. W międzyczasie odbyła się kulinarna rywalizacja "Pierogi kontra pizza". Instrukcję i pokaz lepienia pierogów zaprezentowały nam członkinie Klubu Seniora. Chętni do nauki ustawiali się w kolejce. W oczekiwaniu na degustację smakołyków wspólnie bawiono się w zabawy naszych dziadków i rodziców. Po pierogach przyszedł czas na pieczenie pizzy. Dzieci i młodzież z zapałem wałkowali ciasto oraz wykładali składniki na pizzę. Kalambury i mini dyskoteka połączona z zabawami tanecznymi umiliły czas oczekiwania na ten przysmak. Po wspólnym posiłku zaproszono dzieci i młodzież do oglądania filmu "Ptyś i Bill". Wspólne rysowanie po emisji filmu zakończyło ten emocjonujący wieczór. W trakcie akcji uczestnicy spotkania mogli także zapoznać się z niewielką częścią księgozbioru biblioteki w postaci tematycznych wystawek książek, w tym poradników kulinarnych, komiksów oraz bajek.

Realizacja akcji nie byłaby możliwa bez wsparcia firm i instytucji, które wniosły wkład rzeczowy i finansowy w realizację akcji. Zasponsorowano artkuły spożywcze, w tym kiełbaski na ognisko, pieczywo, drożdżówki, ciastka i słodycze. Życzliwość i hojność sponsorów sprawiły, iż ta noc była atrakcyjna i niezapomniana dla uczestników wydarzenia. Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy składa serdeczne podziękowania na ręce: Wójt Gminy Wierzbica Zdzisławy Bożeny Deniszczuk, Krzysztofa Łojewskiego P.P.H.U GRAMAR Włodawa, "Vita-Lux Walery Simakowski, Piekarnia Wierzbica S.C. Henryk Krzysztof Kamiński, Sklep Spożywczy "Basia" Barbara Rubik, Spółdzielnia Socjalna Miranna Bożena Buch, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Magdalena Zuzańska oraz anonimowych darczyńców. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash