Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

PIKNIK RODZINNYDnia 19 maja mieszkańcy Gminy Wierzbica wspólnie bawili się na "Pikniku Rodzinnym 2019" organizowanym przez Wójt Gminy Wierzbica.

Zabawa rozpoczęła o godz. 13.00 i trwała do godzin wieczornych. Impreza odbyła się na obiektach Integracyjnego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego.
Występy lokalnych zespołów śpiewaczych, obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa, piknik zielarski z Kołami Gospodyń Wiejskich, warsztaty mydlarskie, warsztaty parzenia ziół i plecenia wianków, konkursy na najładniejszy wianek z ziół i na potrawy z ziołami, atrakcje dla najmłodszych, pokaz zumby oraz degustacja smakołyków to atrakcje jakie przygotowano dla uczestników imprezy.
Dodatkowo zainteresowani mogli zakupić asortyment związany z zielarstwem, w tym aromatyzowane świece, mydełka, poduszeczki wypełnione ziołami oraz rękodzieło ludowe. Mieszkańcy gminy Wierzbica mogli obejrzeć występy takich zespołów jak "Sąsiedzi" ze Staszyc oraz "Seniorzy", którzy nie tylko śpiewali ale także bawili widzów skeczami kabaretowymi.
Na scenie amfiteatru pojawili się także najmłodsi członkowie wierzbickiej społeczności dzieci z Gminnego Przedszkola w Wierzbicy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcicy oraz zespół ludowy "Wierzbiczanie" ze Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Wierzbicy.
Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa na scenie zaprezentowali się przedstawiciele Komendy Miejskiej w Chełmie oraz Posterunku Policji w Sawinie, którzy wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z psem policyjnym, z czego chętnie korzystały dzieci.
Z kolei Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował dla chętnych symulatory dachowania i zderzenia, które cieszyły się dużą popularnością wśród odwiedzających piknik. Przygotowany piknik zielarski przyciągnął zarówno zwiedzających stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, jak uczestników konkursów na "Najładniejszy ziołowy wianek", danie "Ziołowa micha" oraz "Domowe ciasto z ziołami". SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash


Laureatami konkursów zostali:

"Najładniejszy ziołowy wianek" przygotowali:
I wyróżnienie - KGW Pniówno - Barbara Bochyńska
II wyróżnienie - KGW Chylin
III wyróżnienie - KGW Olchowiec

Najsmaczniejsze "Domowe ciasto z ziołami" przygotowali:
I wyróżnienie - KGW z Olchowca "Olchowiacy" za ciasto "Cudak z miętą"
II wyróżnienie - Danuta Świeczak za ciasto "Kochaj mnie"
III wyróżnienie - KGW Chylin - za "Sernik z bratkami"

Nagrody za danie "Ziołowa micha" otrzymali:
I wyróżnienie - Danuta Świeczak za danie "Świnka w ogrodzie"
II wyróżnienie - KGW w Wierzbicy za "Ziołowe pesto z ziołowymi grzankami"
III wyróżnienie - KGW w Olchowcu za "Niebiańską ucztę".

Uczestnicy pikniku zwiedzając stoiska mogli spróbować ciast, dań i napojów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Niespodziankę dla odwiedzających w postaci pieczonego dzika przygotowało także Koło Łowieckie nr 4 " Sokół" z Rejowca, z kolei bigosem i wędliną z dziczyzny częstowało zwiedzających Koło Łowieckie nr 85 "Sokół" z Chełma. Na pikniku nie zabrakło także tradycyjnej gorącej grochówki. Wśród przygotowanych atrakcji dla dzieci wymienić można: dmuchane zjeżdżalnie oraz zabawę z animatorami Galerii Dziecięcej "Pokusa", także przedstawiciele Poleskiego Parku Narodowego przygotowali wielkie puzzle do układania dla najmłodszych. W międzyczasie kibice piłki nożnej mogli obejrzeć mecz ligowy rozegrany przez drużyny: Ogniwo Wierzbica i Hetman Żółkiewka. Na zakończenie imprezy na scenie odbył się majowy maraton Zumby Fitness, w którym uczestniczyli chętni uczestnicy imprezy.

Organizator imprezy serdecznie dziękuje wszystkim wystawcom którzy włączyli się w organizację imprezy.