Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

XX MIĘDZYNARODOWY REGIONALNY PLENER MALARSKO-RZEŹBIARSKIW Gminie Wierzbica w dniach od 30 czerwca do 7 lipca odbywa się Miedzynarodowy Regionalny Plener Malarsko- Rzeźbiarski. Nasza Gmina w swoich progach gości artystów malarzy i rzeźbiarzy z Polski i zagranicy już po raz dwudziesty. Artystów malarzy przy pracy można podpatrywać w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wierzbicy, zaś rzeźbiarzy spotkamy w amfiteatrze mieszczącym się na terenie Centrum Rekreacyjno- Sportowego. W trakcie pleneru powstaną rzeźby monumentalne oraz obrazy tematycznie związane z krajobrazemi historią naszej gminy.
Oficjalne rozpoczęcie pleneru odbyło się dnia 1 lipca, na którym Wójt Gminy Wierzbica Pani Zdzisława Bożena Deniszczuk powitała artystów przybyłych naplener.
W ciągu tego tygodnia, każdy kto jest zainteresowany postępami prac artystów może zapoznać się z ich twórczością, a nawet zakupić od nich prace. Ponadto na zakończenie pleneru dnia 6 lipca o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wierzbicy odbędzie się uroczyste podsumowanie imprezy, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy i okolic.
Jubileuszowy dwudziesty plener zwieńczy wystawa prac artystów malarzy i rzeźbiarzy. Oprócz ekspozycji prac plenerowych po oficjalnej części spotkania swój program artystycznyzaprezentują członkowie Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash