Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

SPOTKANIE WIELKANOCNE W WIEJSKIM DOMU KULTURY W WIERZBICYŚwięta Wielkanocne to wyjątkowy okres w roku liturgicznym, czas optymistyczny i radosny. W dzisiejszych czasach, gdy każdy dzień mija niezauważony, to właśnie święta sprawiają, że mamy okazję do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi.

W okresie przedświątecznym - 16 kwietnia 2019 r. z tej okazji w Wiejskim Domu Kultury w Wierzbicy odbyło się spotkanie lokalnej społeczności. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Rady Gminy Wierzbica, przedsiębiorcy z terenu Gminy Wierzbica, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbicy, policjanci z Posterunku Policji w Sawinie, pracownicy Urzędu Gminy Wierzbica oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przybyłych na spotkanie przywitała Pani Bożena Deniszczuk Wójt Gminy Wierzbica. Następnie Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Wierzbica Zdzisław Muszański złożyli przybyłym gościom życzenia wielkanocne, do których przyłączyli się inni zebrani.

Przy stole zastawionym wielkanocnymi daniami przygotowanymi według tradycyjnych przepisów, Proboszcz tut. parafii Ks. Krzysztof Proskura odmówił modlitwę i poświęcił potrawy. Wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się jajkiem i w miłej atmosferze skosztowali specjałów polskiej kuchni przygotowanej przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wierzbica.

Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, oraz wiele serdeczności i ciepła. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash