Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

KONKURS DOBROSĄSIEDZKI "WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE"Ośrodek Pomocy Społecznej w Wierzbicy będzie bardziej przyjazny niepełnosprawnym

Gmina Wierzbica została laureatem konkursu dobrosąsiedzkiego "WzMOCnij swoje otoczenie", którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu, w miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej powstaną udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach.

Na schodach wejściowych do budynku zamontowana zostanie m.in. pochylnia i balustrada zabezpieczająca. Prace są już na ukończeniu i ciągu kilku tygodni nowa infrastruktura będzie służyć mieszkańcom. Inwestycja ułatwi osobom z niepełnosprawnością dostęp do urzędu i czynny udział w życiu społecznym.

Konkurs "WzMOCnij swoje otoczenie" to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych, krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Na terenie gminy Chełm PSE realizują projekt budowy linii 400 kV Chełm - Lublin Systemowa, która ma zabezpieczyć dostawy energii elektrycznej w południowo-wschodniej Polsce.

SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash