Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

XX MIĘDZYNARODOWY REGIONALNY PLENER MALARSKO-RZEŹBIARSKIDnia 6 lipca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego odbyło się uroczyste podsumowanie XX Międzynarodowego Regionalnego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego, które zwieńczyło tydzień pracy artystów malarzy i rzeźbiarzy w na terenie Gminy Wierzbica.
Plener rozpoczął się 30 czerwca i potrwa do 7 lipca. W tych dniach Gmina Wierzbica gości 15 artystów z Polski i z Ukrainy. Komisarzem pleneru jest rodzimy artysta malarz, rzeźbiarz Stanisław Dobrowolski. Impreza organizowana jest przez Gminę Wierzbica.
Podsumowanie imprezy zostało połączone z wystawą prac plenerowych. Uroczyste podziękowania artystom za uczestnictwo w plenerze i powstałe w trakcie tego tygodnia prace złożyła Wójt Gminy Wierzbica Zdzisława Bożena Deniszczuk.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęli Seniorzy z Klubu Seniora z Wierzbicy. Ich repertuar obejmował piosenki oraz skecze kabaretowe.
Następnie wystąpiły Barbara Nowakowska m.in. z pieśniami łemkowskimi, Nadija Pasieczniak z Kosiva (Ukraina) z pieśniami ukraińskimi oraz Alicja Kawęcka, która zaprezentowała współczesny repertuar.
Następnie wszystkich przybyłych zaproszono do podziwiania prac artystów. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło radnych Rady Gminy Wierzbica oraz sołtysów. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash