Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

AKCJA "O OSOBACH Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI" W WIEJSKIM DOMU KULTURY W PNIÓWNIEDzieci i młodzież z miejscowości Pniówno uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji pn. "O osobach z niepełnosprawnościami". Spotkanie przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy, jako jedna ze 101 bibliotek, które wzięły udział w/w akcji. Organizatorami inicjatywy są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacja Humanity in Action Polska.
Spotkanie odbyło się 22 lutego 2020 r. w Wiejskim Domu Kultury w Pniównie. Uczestnicy zajęć rozmawiali m.in. o tym czym jest niepełnosprawność, poznali rodzaje niepełnosprawności oraz z jakimi przeszkodami mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Zajęcia rozpoczęto od układania puzzli przedstawiających znak drogowy "miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych". Następnie omówiono różne definicje niepełnosprawności i z czym się kojarzy niepełnosprawność. Wspólnie wysłuchano bajki poruszającej tematykę niepełnosprawności pt. "Księżniczka inna niż wszystkie" z książki "Niezwykłe bajki. Wyjątkowi są tuż obok". Dyskusja o trudnościach jakie napotkała księżniczka i sposobach ich przezwyciężenia dały wstęp do omówienia problemów i barier jakie trzeba pokonać będąc osobą z niepełnosprawnością. Wspólnie wskazano i nazwano rodzaje niepełnosprawności. Ponadto rozważano etykietę zachowania się wobec czyjejś niesprawności. Następnie uczestnicy akcji podjęli się wykonania takich zadań jak rysowanie bez użycia rąk, z przepaską na oczach poruszali się zgodnie ze wskazówkami innych, odgadywali z ruchu warg nazwy zwierząt i grali w kalambury.
Ostatnim zadaniem było rozwiązywanie w grupach quizu wiedzy o niepełnosprawności.
Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali książki pt. "O osobach z niepełnosprawnościami", które biblioteka otrzymała w ramach akcji od jej organizatorów. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash