Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

ĆWICZENIA RATOWNICZE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W WIERZBICYW dniu 24.05.2012 r. na terenie Zespołu Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy odbyły się ćwiczenia ratownicze zorganizowane przez Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. Całością ćwiczeń dowodził mł. bryg. Sławomir Koziej, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.
W zajęciach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Gminy, Wójt Andrzej Chrząstowski , dyrektor Zespołu Szkół Mieczysława Sołtys, Gminny Komendant OSP Adam Roman
Zostały przeprowadzone ćwiczenia ewakuacyjne, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. Podczas ćwiczeń praktycznych zasymulowano pożar w kotłowni znajdującej się w budynku szkoły oraz akcję ratowniczą uczniów uwięzionych w budynku szkolnym.
W sprawnym przebiegu ewakuacji brały udział jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Chełma, oraz dwie jednostki OSP z terenu Gminy OSP Wierzbica i OSP Busówno.
Po zakończonej akcji ewakuacyjnej strażacy PSP z Chełma zademonstrowali uczniom sprzęt jaki jest wykorzystywany do działań ratowniczych. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki z podnośnikiem. :-)

SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash