Lokalna Grupa Działania POLESIE

Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

OTWARCIE CENTRUM ROZWOJU I PROMOCJI REGIONALNYCH PRODUKTÓW I USŁUG W MIEJSCOWOŚCI BUSÓWNO

W niedzielę 21 września b.r. o 10:00 odbyło się uroczyste oddanie użytku Centrum rozwoju i promocji regionalnych produktów i usług w miejscowości Busówno.
Świetlica wiejska powstała dzięki środkom z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przedmiotem niniejszego projektu była: przebudowa istniejącego budynku, nowoprojektowana altana raz z grillem, plac zabaw o nawierzchni z piasku dla najmłodszych, elementy siłowni zewnętrznej dla młodzieży, boisko sportowe o nawierzchni z piasku, całość wewnętrznego układu komunikacyjnego a w tym: parking i droga dojazdowa, chodniki i zieleń towarzysząca, elementy małej architektury, niezbędna infrastruktura potrzebna do funkcjonowania wymienionych obiektów. Zagospodarowano poddasze użytkowe, na którym znajduje się sala gier (stół bilardowy, piłkarzami, stół do tenisa stołowego), sala z zestawami komputerowymi oraz inne pomieszczenia w których już wkrótce będą mogły odbywać się wszelkie zebrania wiejskie, szkolenia, warsztaty.
Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, dodatkowo została zamontowana winda dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Wykonawcą inwestycji było przedsiębiorstwo Łubex z Chełma.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonywał: Wójt Gminy Wierzbica - Andrzej Chrząstowski, Przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Skrochocki, Radny Rady Gminy - Stanisław Szpeflik, Sołtys sołectwa Busówno - Józef Korniak, Krzysztof Łuba - wykonawca inwestycji, oraz Prezes Zarządu Powiatowego OSP - Marian Komar.
Członkowie OSP w Busównie obchodzili dziś podwójne święto, oprócz oddania do użytku nowoczesnej i funkcjonalnej świetlicy, młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewcząt z Busówna zajęła w dniu dzisiejszym I miejsce w powiatowych zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych, dziewczęta będą reprezentowały gminę Wierzbica na zawodach wojewódzkich. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash