Lokalna Grupa Działania POLESIE

Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

PODSUMOWANIE KONKURSU "PRZYJAZNA WIEŚ"

W dniu 14.10.2014 r. w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli odbyło się uroczyste wręczenie nagród VI edycji konkursu "Przyjazna Wieś" organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowanej na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.
Gmina Wierzbica zgłosiła najwięcej projektów, bo aż 8, (5 w kategorii infrastruktury technicznej oraz 3 w kategorii społecznej) zajmując II miejsce w kategorii infrastruktury technicznej. Nagrodzonym projektem była inwestycja pn.: "Rozbudowa oczyszczalni ścieków typu Ecolo-Chief o przepustowości Qśrd.=300m3/d w m. Busówno Kolonia wraz z infrastrukturą techniczną".
Największa inwestycja zakończona w ubiegłym roku. Realizację rozbudowy oczyszczalni ścieków rozpoczęto w 2012 roku, a zakończono w 2013 r. Nowo wybudowana oczyszczalnia oczyszcza ścieki bytowe pochodzące z zabudowań mieszkalnych oraz instytucji, podmiotów gospodarczych, obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Wierzbica. W ramach projektu zakupiony został także ciągnik, przyczepa oraz przyczepa z beczką asenizacyjną.
Wartość przedsięwzięcia to kwota 4 449 655 zł, a otrzymane dofinansowanie stanowiło kwotę 1 234 594 zł .
Nagrodę z rąk dyrektora Departamentu Koordynacji Projektów Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie - Andrzeja Kloca, oraz Dyrektora LODR w Końskowoli - Antoniego Skrabuchy odebrał Wójt Gminy Wierzbica Andrzej Chrząstowski.
Pozostałe nagrodzone miejsca w kategorii infrastruktury technicznej:
I miejsce: Gmina Biłgoraj
III miejsce: Gmina Krasnystaw

Kategoria społeczna:
I miejsce: Gmina Hrubieszów
II miejsce: Gmina Komarów-Osada
III miejsce: Gmina Cyców
Wyróżnienie: Gmina Rejowiec Fabryczny SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash