Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

50-LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGODzień 20 października to wielkie święto dla 11 par małżeńskich z Gminy Wierzbica. Złożona przed 50 laty przysięga małżeńska została dochowana.
Uroczystości rozpoczęła msza święta za pary obchodzące swój jubileusz, którą poprowadził proboszcz tutejszej parafii ks. Robert Raczyński.
Po zakończonej mszy, jubilaci oraz zaproszeni goście udali sie do domu weselnego Miranna, gdzie przywitał ich wójt gminy Wierzbica - Andrzej Chrząstowski, Teresa Wawruszak - zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Krzysztof Grabczuk - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Maria Patra - Wicestarosta Powiatu Chełmskiego, Andrzej Skrochocki - Przewodniczący Rady Gminy, Witold Radwański z Biura Poselskiego Zbigniewa Matuszczaka, Jerzy Kwiatkowski z Biura Poselskiego Beaty Mazurek.
Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, Ich najbliższych i przyjaciół, ale też dla władz państwowych i samorządowych - rodzina to przecież fundament społeczności.
Wyrazem ogromnego szacunku i uznania wielkiej wartości tego wspaniałego Jubileuszu jest przyznawanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
W roku 2012 medalami zostali udekorowani:

1. Danuta i Aleksander Bąk zam. Kozia Góra
2. Krystyna i Józef Borowscy zam. Olchowiec-Kolonia
3. Danuta i Roman Grabczak zam. Ochoża
4. Teresa i Romuald Kloc zam. Syczyn
5. Albina i Zdzisław Korneluk zam. Wierzbica-Osiedle
6. Anna i Henryk Korniak zam. Busówno
7. Barbara i Aleksander Kosidło zam. Syczyn
8. Jadwiga i Edward Kraska zam. Chylin
9. Helena i Antoni Podsiadły zam. Olchowiec
10. Kazimiera i Edward Ratomscy zam. Bakus-Wanda
11. Barbara i Aleksander Skonieczny zam. Helenów


W trakcie uroczystości wyrażono wiele słów uznania dla trudu, jaki trzeba ponieść, aby trwale przejść przez wspólne życie, utrzymać rodzinę, zmierzać się z codziennością, nie zawsze łatwą i nie zawsze przynoszącą satysfakcję, a przy tym niezmiennie obdarzać miłością, troską, opieką, dawać poczucie bezpieczeństwa i ostoi.
To wielka radość móc gościć tak znamienitych Jubilatów, widzieć Ich uśmiechniętymi, w otoczeniu rodzin i mieć okazję do uściśnięcia ręki, wyrażenia uznania i szacunku i złożenia szczerych gratulacji i najlepszych życzeń jeszcze wielu, wielu wspólnych lat.
Wzniesiono uroczysty toast oraz odśpiewano dla Jubilatów 100 lat.
Spotkanie przebiegało w pełnej serdeczności atmosferze, przepełnionej wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat, której towarzyszył zespół "Cykady" z Dorohuska.
Nie zabrakło również pamiątkowych fotografii.

Życzymy Państwu kolejnych lat życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu oraz szacunku dzieci i wnuków. SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash