Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

PIKNIK RODZINNY Z ORLEN UPSTREAM2 września 2012 r. na obiektach Integracyjnego centrum kulturalno-rekreacyjnego w miejscowości Wierzbica-Osiedle przy słonecznej aurze odbył się piknik rodzinny pod hasłem: "Podróż w czasie śladami geologii".
Organizatorem pikniku była spółka ORLEN Upstream, zajmująca się pracami związanymi z poszukiwaniem gazu łupkowego na terenie gminy Wierzbica, Samorząd Gminy Wierzbica.
Impreza skierowana była dla najmłodszych mieszkańców gminy, podczas niej dzieci mogły zobaczyć pokazy walk rycerskich, inscenizację napadu na transport złota, przeżyć przygodę na dzikim zachodzie oraz zagrać w grę terenową "śladami cywilizacji".
Ponadto młodzież zwiedziła małe muzeum historyczne, jak również brała udział we wszelkiego rodzaju zabawach i konkursach związanych z geologią i wydobyciem surowców wygrywając zarazem wspaniałe nagrody.
Podczas imprezy dzieci mogły cofnąć się w czasie i wysłuchać historii Ignacego Łukasiewicza o wydobyciu ropy naftowej.
Na zakończenie pikniku przedstawiciele bractwa rycerskiego z Torunia pasowali wszystkie dzieci idące po raz pierwszy do szkoły na damy i rycerzy. Następnie Pani Dominika Mackiewicz z ORLEN Upstream Sp. z o.o. oraz Wójt Gminy Wierzbica Andrzej Chrząstowski wręczali pierwszoklasistom wyprawki szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.
Akcja "Zaczarowany Tornister" w ramach której przygotowano wszystkie atrakcje, odbywa się już po raz IV i oparta jest o wolontariat pracowniczy PKN ORLEN.
SimpleViewer Gallery

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash