Lokalna Grupa Działania POLESIE

Strona główna : : Kontakt : Godziny Pracy : Biuletyn Informacji Publicznej : Galeria

COVID-19

 • 14.01.2021 r.
  Kolejny etap Narodowego Programu Szczepień:

  15 stycznia 2021 r. rusza rejestracja seniorów 80+ i formularz zgłoszeń dla pozostałych

  Harmonogram rejestracji
  Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  - od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  - od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

  Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.
  o starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

  Jak się będzie można zarejestrować?

  Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

  Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

  Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

  Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

  Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

  Punkty szczepień w Gminie Wierzbica

  NZOZ EURO - MED Robert Majcher, Artur Majcher, Zofia Majcher spółka jawna
  Wierzbica Osiedle, ul. Chełmska 17, 22-150 Wierzbica, tel. 82/ 569-32-90

  ZDROVITA S.C.JACEK HARATYM MAŁGORZATA GRYZIŃSKA
  Wierzbica Osiedle, ul. Leśna 8, 22-150 Wierzbica, tel. 82/ 569- 32- 17

  W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

  Z uwagi na różnorodność uwarunkowań lokalnych, wsparcie dla osób wymagających transportu do punktu szczepień organizowane jest w pierwszej kolejności przez placówki podstawowej opieki zdrowotnej, a w przypadku braku możliwości, na poziomie gmin.

  Transport taki przeznaczony jest dla osób:


  -osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

  -osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejskowiejskich oraz wiejskich;

  -osób powyżej 70 roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

  Infolinia - szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w Urzędzie Gminy Wierzbica

  Nr telefonu informacyjnego
  - Informacja o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2
  tel. 82/ 569-32-66 wew. 32, Pani Beata Kołodziej-Greszta

  - Telefoniczny punkt zabezpieczenia potrzeb transportowych na szczepienia
  tel. 603-602-406, 82/569-32-32, Pani Magdalena Kozicka

  Godziny w których telefon jest czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00- 15:00

  O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco. Już od 15 stycznia będziesz mógł zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila.

  https://www.gov.pl/web/szczepimysie
  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/lubelskie